Home tehnologija 14 godina dalje: Dijamantni čips ključ za razgradnju biljaka Fukushima

14 godina dalje: Dijamantni čips ključ za razgradnju biljaka Fukushima

5
0
14 godina dalje: Dijamantni čips ključ za razgradnju biljaka Fukushima

SAPPORO (JIJI Press)-Kako radovi na razdvajanju u nuklearnoj elektrani Fukushima br. 1 na sjeveroistoku Japana dosežu ključnu fazu prema uklanjanju rastopljenih nuklearnih krhotina, u središtu pozornosti pao je na dijamantske poluvodiče koji mogu sadržavati intenzivno nuklearno zračenje.

Ookuma Diamond Device Co., startup sa sjedištem u gradu Sapporo u Hokkaidu, najsjeverniji Japan, odabrao je rad razgradnje kao priliku za shvaćanje onoga što se vjeruje da je prva praktična primjena dijamantskih čipsa na svijetu.

Članak se nastavlja nakon ovog oglasa

Tvrtka ima za cilj staviti dijamantske čipove u praktičnu upotrebu fiskalnog 2026., nakon što je započela izgradnju objekta za izradu čipova u gradu Okuma u prefekturi Fukushima, koja ovog mjeseca ugošćuje Postrojenje za električnu energiju Holdings Inc., ovog mjeseca.

“Naš je poziv da koristimo Diamond Semiconductors za razgradnju”, rekla je Naohisa Hoshikawa, izvršna direktorica i osnivačica startupa. “Nastavit ćemo s odlučnošću.”

Procjenjuje se da oko 880 tona nuklearnih krhotina, mješavina rastopljenog goriva i reaktora, ostaje u reaktorima broj 1 do br. 3 u postrojenju.

Članak se nastavlja nakon ovog oglasa

Budući da je rad robota koji se upravljaju daljinskim upravljanjem za izvlačenje nuklearnih krhotina ključni zbog visokih razina zračenja u postrojenju, dijamantni čips, napravljeni od umjetnih dijamanata, smatraju se “krajnjim poluvodičima” jer mogu izdržati visoku razinu zračenja, kao i visoke napone i temperature. Očekuje se da će se dijamantni čipovi koristiti i u budućnosti u teškim okruženjima kao što je svemir, kao i u električnim vozilima.

Članak se nastavlja nakon ovog oglasa

Hoshikawa je bila studentica na inženjerskom fakultetu Sveučilišta Hokkaido u vrijeme nuklearnog padovanja u ožujku 2011. godine potaknutom ogromnim potresom i cunamijem.

Članak se nastavlja nakon ovog oglasa

“Nuklearna energija bila je vrlo divljena područja istraživanja, ali moj pogled na to promijenio je 180 stupnjeva nakon nesreće”, prisjetio se.

Mršav je pad ostao na pameti čak i nakon …

Izvor

Previous articleNewsom naređuje državnim radnicima da se vrate u ured 4 dana u tjednu
Next articleS flicks od zgloba, bubanj Maestros Rio Carnival -a drži sve zaključano na ritmu – Brandon Sun
Mladen Klobucar – novinarka za okoliš Kao naša novinarka za okoliš, Mladen Klobucar žarko je zaljubljena u održivost i zagovaranje okoliša. Diplomirala je znanost o okolišu na Kalifornijskom sveučilištu Berkeley i radila je s raznim neprofitnim organizacijama usmjerenim na očuvanje okoliša. Laurino pisanje usredotočeno je na klimatske promjene, bioraznolikost i održive prakse. Ona ima za cilj podići svijest o pitanjima okoliša i potaknuti na djelovanje među čitateljima. Njezina predanost planetu odražava se u njezinom radu, jer nastoji istaknuti inovativna rješenja i promovirati održiviju budućnost za sve. [email protected]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here