Iako ugljen još uvijek čini više od 50 posto opskrbe električnom energijom na istočnoj obali, dužnosnici misle da bi u potpunosti moglo ići iz mreže već 2040. godine, što je Australijski prijelaz na obnovljive izvore energije jedan od najbržih na svijetu. Ali u mreži u kojoj će uskoro dominirati povremeni vjetar i solarni operator energetskog tržišta upozorava naglo ugradnju u ulaganja u imovinu koja može pohraniti obnovljivu energiju biti presudno za zadržavanje svjetla.
Učitavanje
Do sada su se električne komunalne usluge i vlade uglavnom usredotočili na izgradnju flote litij-ionskih baterija na mreži, koja apsorbira višak obnovljive energije kako bi ubrizgala kritične pukotine snage u mrežu kada je to potrebno. Druga istaknuta tehnologija skladištenja je pumpana hidro, koja koristi motore za pumpanje vode uzbrdo u viši rezervoar, a zatim je otpuštanje nizbrdo kako bi se zavrtile turbine povezane s generatorima kad god je mreža potrebna nadopuna.
Međutim, obje tehnologije imaju svoje ograničenja: današnje baterije iscrpljuju svoju pohranjenu energiju u dva do četiri sata maksimalne izlazne rezultate, minimizirajući njihovu sposobnost da priključi dulje nedostatke solarnog ili vjetra. U međuvremenu, pumpana hidro može trajati više sati ili dana, ali zahtijeva značajne razlike u visini na kratkim udaljenostima, poput planinskih lanaca, za koje industrija kaže da otežava provođenje izgradnje na vrijeme i na proračun.
Kako se prelazak Australije s ugljena na obnovljive izvore nastavlja tempom, zagovornici dugotrajnih tehnologija skladištenja tvrde da je implementacija imovine koja se može otpremiti više od osam sati tkalačkog stana kao “koja nedostaje” potrebna kako bi se osigurao gladak prijelaz energije. Među ostalim dugogodišnjim tehnologijama skladištenja u cijeloj Australiji koncentrirane su solarne topline, koja koristi tisuće ogledala za fokusiranje solarnih zraka na točke prijemnika za hvatanje topline i pohranu; Skladištenje komprimiranog zraka, koje pumpa zrak u podzemne komore; i Vanadium Redox protočne baterije, koje koriste različite kemike za litij-ionske baterije i obično su dugotrajnije.
Nakon uspješnog pokretanja Energy Domea od 2,5 megavata …